PAR-4TH ROUND WIMBERINA TROPHY-23RD JANUARY 2016

SATURDAY 23rd JANUARY 2016

PAR-4TH ROUND OF WIMBERINA TROPHY

Field 27                                                                                   

A Grade 1st John Reynolds +4 2nd Alan Schultz +1

B Grade 1st Tony Bowering +4 2nd Graham Warren +2

C Grade 1st Jim Hyland +3 2nd Herman Vanderheul +1

Ladies Helen Chilton 32pts

NTP 3rd        Dustin Knaggs

NTP 5th     Mark Plmore

NTP 13th  Helen Chilton

NTP 17th Dustin Knaggs

Nearest for 3 on 9 (C Grade Only) Trevor Hutchesson

Nearest for 2 18 (All Grades) Graham Warren

Birdies Dustin Knaggs 3 balls

Eagle John Reynolds on 10

MEN DSR 70

 

SATURDAY STROKE-16TH DECEMBER 2016

SATURDAY 16TH JANUARY 2016

STROKE

Field 30                                                                                   

 A Grade 1st Phill Thrussell net 71 2nd Nathan Chapple net 73c/b

B Grade 1st Paul Whitford  net 64 2nd Brian Thompson net 67

C Grade 1st Herman Vanderheul  net 73 2nd Matt Osmond net 74

NTP 3rd        Scott Packer

NTP 5th     Mark Plmore

NTP 13th   Chris Agnew

NTP 17th Owen Merrett

Nearest for 3 on 9 (C Grade Only)  Ron Hateley

Nearest for 2 18 (All Grades) Phillip Hunter

Birdies Jim Hyland, Scott Packer, Mark Pilmore, Nathan Chapple 2 balls each

MEN DSR 70

SATURDAY STABLEFORD-3RD WIMBERINA TROPHY-9TH JANUARY 2016

SATURDAY 9TH JANUARY 2016

STABLEFORD-3rd Round Wimberina Tophy

Field 33                                                                                   

A Grade 1st Phillip Hunter 38pts c/b 2nd Matt Warren 38pts c/b

B Grade 1st Paul Whitford 40pts 2nd Trevor Atkinson 37pts

C Grade 1st Dylan Clough 40pts 2nd Matt Osmond 35pts

LADIES 1st Kathy Sporer 37pts

NTP 3rd        Ben Golding

NTP 5th     Kathy Sporer

NTP 13th  Dylan Clough

NTP 17th Matt Warren

Nearest for 3 on 9 (C Grade Only) Andrew Ferguson

Nearest for 2 18 (All Grades) Brian Thomson

Birdies Ben Golding and Dylan Clough 4 balls each

MEN DSR 71

LADIES DSR 72

STABLEFORD-Saturday 19TH December 2015

Saturday 19th December 2015

STABLEFORD-2ND ROUND WIMBERINA TROPHY

Field 14                                                                                   

A Grade 1st Alan Schultz 36pts

B Grade 1st Chris Agnew 35pts

C Grade 1st Trevor Hutchesson 36pts

NTP 3rd       

NTP 5th

NTP 13th

NTP 17th

Nearest for 3 on 9 (C Grade Only)

Nearest for 2 18 (All Grades)

Birdies Ben Golding 3 balls

DSR 73

 

 

SATURDAY-MONTHLY MEDAL-5TH DECEMBER 2015

Saturday 5th December 2015

STROKE-MONTLY MEDAL-DEGARIS LAWYERS ECLECTIC

Field 28                                                                                   

A Grade 1st Andy Varcoe net 68 2nd Alan Schultz net 69

B Grade 1st Phillip Hunter net 69 2nd Mark Pilmore net 71 c/b

C Grade 1st Michael McRostie net 70 2nd Ian Grosser net 74

NTP 3rd       Bill Mullan

NTP 5th     Terry Chant

NTP 13th  Chris Agnew

NTP 17th Chris Agnew

Nearest for 3 on 9 (C Grade Only) Matt Osmond

Nearest for 2 18 (All Grades) John Rynolds

Birdies Mark Pilmore, Terry Chant, Mark Pretty, Hayden Fennell, Owen Merrett, Chris Agnew, Scott Packer, Peter Burchard 1 ball each

DSR 70

Monthly Medal Andy Varcoe net 68